Godina 2022. proglašena je Europskom godinom mladih. U našoj školi obilježili smo ju radionicama i aktivnostima u okviru tema i ciljeva koje predstavlja. Knjižničarka je s učenicima provela radionice: Brinem li za svoje mentalno zdravlje; Što mogu učiniti za svoje mjesto; Obrazovanje je važno, Budućnost - moji stavovi i želje; Digitalna tehnologija - za ili protiv?. Također, ove smo godine obradili i teme medijske pismenosti i dezinformacija - na što se u godini mladih stavlja naglasak - uključivši se u 5. Dane medijske pismenosti.

Učenici OŠ Karlobag uključili su se u rješavanje Nacionalnog kviza za poticanje čitanja koji je ove godine posvećen mladima i nosi naziv "Nije lako kad si mlad". Donosi nam tri problemska romana. Rješavanjem kviza i traženjem informacija na internetu učenici su razvijali medijsku pismenost, usvojili nove pojmove i pročitali zanimljive informacije o djelima i autorima, a sve to potaknut će ih da pročitaju romane i razmisle o problemima mladih. Fotografije s naših radionica i radova možete pogledati u prilogu.

Knjižničarka Andrea Lončarić

Galerija slika - kliknite na sliku za povećanje

Osnovna škola Karlobag0
Osnovna škola Karlobag1
Osnovna škola Karlobag2
Osnovna škola Karlobag3
Osnovna škola Karlobag4
Osnovna škola Karlobag5
Osnovna škola Karlobag6
Osnovna škola Karlobag7
Osnovna škola Karlobag8
Osnovna škola Karlobag9
Osnovna škola Karlobag10
Osnovna škola Karlobag11
Osnovna škola Karlobag12
  Novosti - Sve